reversetwinzz reversetwinzz
  • 01-06-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for 8 ounces cough syrup @$1.36 a bottle

Respuesta :

coolguy234 coolguy234
  • 01-06-2018
just divide 1.36 by 8
0.17
Answer Link
Luv2Teach
Luv2Teach Luv2Teach
  • 01-06-2018
Unit price will be found by dividing 1.36 by 8. This will give you the cost per ounce.  It's 17 cents per ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Find the perimeter????????
urgent sos!!! find x if triangle abc is congruent to triangle def
14.) Read the excerpt below and answer the question. And if the clan did not exact punishment for an offence on the great goddess, her wrath was loosed on all t
what is the product of 709 and 68?
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
Which transformation maps the pre-image to the image? dilation reflection rotation translation
Evaluate why the inflation-unemployment trade-off disappears in the long run.
An acute angle θ is in a right triangle with cos θ = 9/10 . What is the value of sec θ?
Write the slope intercept form of the equation.
In a proper webpage, which tag holds all of a webpages visible HTML? Html Head Body Link Scriptdoctype