aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not an increased health risk for children and infants exposed to secondhand smoke?
Does anyone know this? X=?
What is the volume of the right prism with height h=14 cm, if the base of the prism is a triangle ∆ABC with side AB = 9 cm and altitude to that side ha= 6 cm.
In the sentence, "The report arrived too late to be of any value to me," which word is a pronoun?
Fill in the blank with the correct preterite form of the verb in parentheses. Tú (hacer) mucho ayer.
How do you Increase 28 by 7% and how
The type and age of rocks found in this mountain range are also found on another continent. What might this mean?
how to use renewable energy
The bulletin board is 6 ft wide and 4 ft tall. The border is 3 inches wide. What are the dimensions inside the border?
Miss lawrence buys 8 ounces of smoked salmon at 17.98 per pound how much money does mis lawrence spend on smoked salmon