zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

Absolute age is the actual age of a rock. Could it be possible to determine the absoluteage of any of the outcrops given? Explain in detail (which outcrops, whi
Hello,May I please request for help on question #55 word problem (please see picture)?
Walmart is selling 3 lemons for $1.20. Jack needs to purchase 25 lemons to make a dessert. How much are 25 lemons?
two numbers add up to 64 one of the numbers is 24 what is the other number?
Simplified What is the ratio of Π to Δ ? = What is the ratio of A to ( +Δ) ? ΔΔΔΔΔΔΔΔΔ ΔΔΔΔΔΔΔΔΔ ΔΔΔΔΔΔΔΔΔ ΔΔΔΔΔΔΔΔΔ ΔΔΔΔΔΔΔΔΔ ΔΔΔΔΔΔΔΔΔ ΔΔΔΔΔΔΔΔΔ ΔΔΔΔΔΔΔΔΔ ΔΔΔ
Find the slope of the line containing the two points. (If an answer is undefined, enter UNDEFINED.)(−3, 1), (2, 7)
vughvgvugvguvghvhvgugvhgvhgvh
Write the equation of a line perpendicular to 5x - 8y = - 3 that passes through the point (-5,3).
Given Point A, what is the coordinate for A' after the following transformation has occurred?(x, y) + (x – 5, -y + 2)A (5, 7)
For the interval expressed in the number line, write it using set-builder notation and interval notation.