zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Do you think the MPAA is a form of censorship in America today? Explain. 5-7 sentences
What is a likely reason why people in different materials for making candles?
A box is to be constructed with a rectangular base and a height of h cm. The length, l, of the box is 10 cm, and the width, w, is twice the height. Which quadra
If f(x)=x^2+9x and g(x)=3x+1 find f(g(x)) and g(f(x))
Why is making money important to having a successful life? What is the value of money to your future?
Translate triangle A by vector (-3,1) to give triangle B. Then rotate your triangle B 180 degrees around the origin to give triangle C. Describe fully the singl
7 a) The table shows the masses of the planets in our solar system. Planet Mass (kg) Mercury 3.30 × 1023 Venus 4.87 × 1024 Earth 5.97 × 1024 Mars 6.42 × 1023 Ju
write an expository essay on consequences of indecent dressing.​
The y axis is a line of symmetry for a triangle. The coordinates of two of its vertices are (-3, 2) and (0,5)A. What are the coordinates of the third vertex?B.
What role do golden eagles play in the Himalayan ecosystem? They are eaten by snow leopards. They compete with snow leopards for food. They eat snow leopards.