valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

Please help me with some information to write an essay about My Hobby (Listening to Music). Thanks.​
the surface area? A - 216 B - 336 C - 438
1. Shaw High School is having a fundraising event. Products of equal value totaling $480 are sold to an audience of an unknown number of people. The entrance fe
The color of your eyes is A) an inherited trait. B) determined by what you eat. C) dependent on your environment. D) linked to what colors you can see.
Given the function g(x)=√x+4, which of the following values cannot be the domain of g? A. X=1 B. X=2 C. X=12 D. X=-5
talyn is riding her bike down the street at a speed of 15 m/s. If it takes talyn seconds to get to the end of the streets then how far was the street?
explain whether each equation is a linear equation.
The adjusting entry to record accrued vacation at year-end would include a __________ to __________. a. debit; Vacation Pay Expense b. credit; Cash c. debit; Va
The sales tax is $14 per $100 What percent is the sales tax? Show your work. NEED HELP ASAP PLEASE
. A rope is being used to pull a mass of 10 kg vertically upward. Determine the tension on the rope, if starting from rest, the mass acquires a velocity o