monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
Albert bandura's social-cognitive perspective highlights the importance of: question 8 options: a.self-actualization. b.reciprocal determinism. c.free associati
Which position on the political spectrum is likely to support the claim of "peace through strength"?
you are tossing 3 different colored coins. how many possible outcomes are there?
How did the U.S. militarys need for war supplies affect the nations factories
(Picture included) Does anyone know what this says? It’s in Japanese!
Crater Lake Oregon is a roughly circular lake. The lake basin formed about 7000 years ago when the top of a volcano exploded in an immense explosion. Hillman Pe
Nick has six sticks of the following length: 3 cm, 3cm, 5cm, 9cm, 11cm and 13 cm. How many different triangles can he make using three of these sticks
How would you classify the relationship between the butterfly fish and the coral polyps?
The "dark current" of photoreceptors refers to the exit of k+ out of the cell when light is not hitting the cell. the exit of na+ and ca2+ out of the cell when
Find the unknown. 1,025 = ( × 9) + 17