haroldepw8859 haroldepw8859
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

6. Dawn lingua bought three yards of cloth to make some curtains. The cloth was on sale for $2.25 per yard. How much did dawn pay for the cloth if the sales tax was 5%?

Respuesta :

kingkurn101
kingkurn101 kingkurn101
  • 03-10-2018

7.25 u need to add 2.25+5=7.25

Answer Link

Otras preguntas

Will making fish stock with fish heads will have a more smelly, gelatinous, or slimy
Will mark BRAINLIEST! Help me!
A rectangular prism with a volume of 6 cubic units is filled with cubes with side lengths of 1/2. How many 1/2 unit cubes does it take to fill the prism ​
On which principle do Descartes and Galileo agree?• sensory evidence the foundation of knowledgemechanistic view of the universethe causes of natural phenomena
Why did FDR lose the support of many people in 1937?
Find the y-intercept of the parabola y = x2.
Hello I’m a Florida 16 year old female, turning 17 in August and my boyfriend in 17 turning 18 in August as well a couple weeks before my birthday. It’s current
In this triangle, what is the value of x? Enter your answer, rounded to the nearest tenth, in the box. ~plz help~
9 pounds of ground beef cost $40.32. What is the price per ounce?
help me plz with the correct answer