jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

Witch sentence contains an intransitive verd? A. Ian sharpened his hockey skates. B. Jenna chose hector as her skating partner. C. Carla skates before schools
A formula is an equation that disproves a rule for a relationship among quantities. A.)True B.) False
Nick is going to the skating ring once in 12 days. Victoria is going to the skating ring once in 20 days. Boris is going to the skating ring once in 18 days. La
Which of the following came first in Franklin Roosevelt's career? O He served as assistant secretary of the Navy o He was elected state senator. O He was electe
It Kayla had 6 dogs and max has 7 what’s the sum ?
Snow is piling outside Cameron’s house. He decides to measure the rate at which the height of the pile increases over time. What would be an appropriate unit fo
(x^-1 y^-1÷x^-3 x^4)^2
a 16.88 CD is on sale for 25% off. find the discount of the sale price
considerbthe trapezoid shown below what is the area of the trapezoid
What is the difference between civil servant and political appointee