micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

How do I use Rail road, maxim gun, and repeating rifle in a sentence ??
500x 2533+ 38571-50000
Help a human out thanks
What is hyperbole? a. exaggerating something for effect b. having the opposite of what is expected happen c. developing a character through action and dialog
is piece of cake a A. simile B. metaphor C. onomatopoeia
Find the simple interest on $600 invested at 3.25% for three years
in the book the lightning thief where is mount Olympus located?
Why is trumps decision of not letting muslims and other caste enter their country regarded as a bad decision???
Solve for the variable in the following equation. e^2-2e-99=0 e = - 11, e = - 9 e = - 11, e = 9 e = 11, e = - 9 e = 11, e = 9
what is one way the legislative branch checks the power of the judicial branch? A) congress must approve federal judge appointments. B) congressional laws can b