yinglinzhu yinglinzhu
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00

Respuesta :

mikewithhayde
mikewithhayde mikewithhayde
  • 03-01-2019

Answer:

12 bars of soap for $10.00, but actullay the are both the same. if u buy 5 bars of soap for $4.00 then the next time u buy 7 bars of soap, your are still using the same amount of money.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Who was the U.S. explorer who was pushed out of the Red River area by the Spanish over border disputes?
how did jefferson layout the declaration of independence (how did he make his argument for independence)?​
What are the values of a, b, and c in the quadratic equation 0 = {x2 – 3x – 2?
When you start Excel, you open a file that's called a workbook. Each new workbook comes with _____ worksheet(s), like pages in a document. You enter data into t
Watch the video and answer CIERTO or FALSO​ Angelica: no me gusta montar en bicicleta ​ Raul: Me gusta mucho leer revistas​ Esteban: Me gusta patinar​ Claudia:
3,500 calories equals 1 pound 1 ounce 1 ton 100 pounds
According to the 7-38-55 rule, which part of a message has the most significance? words, tone, body language, all of the above
Please help me I don’t understand it. Graph the solution of the inequality on a number line. 3(x - 2) - (1 - x) > 2x - 7 A. +++++ -5 -4 -3 -2 -1 o 1 N 3 4 5
All of the following are true of Hinduism EXCEPT:
HEY CAN ANYONE PLS ANSWER DIS IN UR OWN WORDS PLS!!!!