kenndyllll
kenndyllll kenndyllll
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

bob paid $3 less than tim at a local pizza parlor. together they spent $7.80. how much did bob pay for pizza?

Respuesta :

selfiegymnast
selfiegymnast selfiegymnast
  • 01-02-2019

Answer:

1.8$ 0r 4.8?$

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

What did Hawaiians receive in the exchange for their annexation?
In silent night when rest I took, For sorrow neer I did not look, I waken'd was with thundring nois And Piteous shreiks of dreadfull voice. That fearfull so
PLEASSEEEEE HELPPPPP ASAPPPP I WILL GIVE BRAINLIEST FOR CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE Question 1(Multiple Choice Worth 5 points) (03.01 LC) Zak and Ryan earn $60
Its not C. So which one is it. Help
What is the unit rate for 297 words in 5.5 minutes
Ellis is measuring the angles of a triangle. She measures the first two gets 30 and 100. What should be the measure of the third angle ?
Ginny wants to decorate the gift she got for her friend by putting a rose on each vertex of the package. The package is in the shape of a rectangular pyramid. H
what is the area if a triangle formula
When looking at the rational function f of x equals the quantity x minus one times the quantity x plus two times the quantity x plus four all divided by the qua
What term was used to describe the rough ride between free and slave states by the mid 1800s