juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what happens to the undigested Good in the body?
Solve the system. -3x + 4y = -22 2x + 7y = 5
Please need some help on this
what role do you think volcanoes have played in the formation of earth's surface features as they exist today?
A gas tank holds 16 1/8 gallons when it is 3/4 full. How many gallons of gas does the tank hold when it is completely full?
What type of limiting factor is space
who else loves p!atd
For the sets R = {o,v,e,r} and S = {f,l,o,w,e,r} find the intersection of R and S
One of the solutions to the equation 5x^2+bx+12=0 is − 4/5. Find the other solution.
Story:Each item on the seal is symbolic of Georgia’s history and the history of America as a united country. [The pillars on the front stand for the three branc