emilyC020406
emilyC020406 emilyC020406
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me! for 10 points!

Please help me for 10 points class=

Respuesta :

MrGumby
MrGumby MrGumby
  • 04-04-2019

Answer:

The correct answer is D) 2.19(4.5 + 3.25)

Step-by-step explanation:

This is because we would need to add the two weights together.

(4.5 + 3.25)

Then we need to multiply by the cost per pound.

2.19(4.5 + 3.25)

Answer Link
GamerGirl189567 GamerGirl189567
  • 04-04-2019

2.19(4.5+3.25)

The sum of 4.5 +3.25 will show how many pounds of berries she is purchasing, and •2.19 represents how much the berries cost.

Answer Link

Otras preguntas

HELP ME!!! It takes Julie 75 minutes to read 60 pages. a) How many pages can Julie read per minute. Leave the answer as a fraction. b) Julie's book 350 page
In 1840 china signed unequal treaties primarily to
Lowering a stream’s base level will cause the stream to _____.
which of Earths layers is made up of liquid metal
What is the connotative meaning of heard it from the grapevine? A.Hearing something outdoors B.Hearing a rumor from somebody C.A grapevine telling you somethin
PLEASE I NEED! WILL GIVE BRAINLIEST! THANK YU!!!
which of these policies is most similar to the type promoted by the brittish leader queen victoria during the industrial revolution
simplify the expression 2(-8-2+2v+6v
All of the following are drawbacks of checks and balances, EXCEPT: A. Lapses in the system create resentment among the branches. B. Since laws must be approved
The length of a rectangle is 5 ft more than its width. If the area is 104 sq ft, find the length and width