moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

which statement about world war 1 is true? A. Germany preferred to keep fighting rather than accept the terms for peace B. germany was forced to pay the allie
Algebra 2 help please
Some one asked a legitimate health question and it got erased
For a population with μ = 60 , X=81, and σ = 12. Find the z-score for 81.
An electron on an energy level has an energy of 16.32 x 10−19 J. It moves to another level by absorbing 5.4 x 10−19 J of energy. Which of the following descript
Pls answer fast (√3 + √11)² + (√3 - √11)²
The radius of a circle is 7 metres. What is the length of a 135° arc?
write a letter to your friend in Paris telling him about your new SHS School in French​
find the probability of obtaining two digit number which is divisible by either of the two consecutive odd numbers whose product is 15​
solution measure of malnutrition​