tatumm34 tatumm34
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

14 ounces of olive oil for $3.59

Respuesta :

helpmepassplease
helpmepassplease helpmepassplease
  • 02-05-2016
25. 6 cents for each ounce
Answer Link

Otras preguntas

Which are steps taken by the first emperor of a united China to unify the country? Choose all answers that are correct. A. forced nobles to move to the capital
Which evidence from "The Nose," by Nikolai Gogol, leads you to believe that Kovaloff has not learned anything from his experience? A. He goes out to buy food
which identifies a characteristic of a fictional narrative.1. made up characters 2.real characters3. real events 4.no clear storyline
list examples or important details in "when i was young and fair" by Elizabeth 1 the author chose to omit. explain ow these missing details contribute to the em
What is the distance between the points 8,3 and 8,-6
How do you say good morning love and respect in germany?
Describe and correct the error in solving the equation
Which of the following was the goal of Susan B. Anthony and Elizabeth Cady Stanton’s National Woman Suffrage Association?
A ray of yellow light has a wavelength of about 5.8×10−7 m. Will exposure to yellow light cause electrons to be emitted from cesium?
Which one of the following accurately describes the force of gravity? A. The force of gravity is slightly lower at the bottom of a mountain than it is at th