rickey2 rickey2
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

lydia has $20 to buy school supplies each pencil cost $0.59 and each notebooks cost $3.50 she decides that she will buy as many notebooks as she can for $12 and as many pencils as she can

Respuesta :

useless useless
  • 03-05-2016
3 notebooks and 16 pencils with $0.06 left over
Answer Link

Otras preguntas

In a _________ reaction, the mass of the reactants is equal to the mass of the products. Select all that apply. A. chemical B. nuclear fusion C. nuclear fission
Formed when chemicals in the air get into rain and up the acidity levels
Who are the German soldiers who helped the British
what is the expanded form of 876 million
Negative 33 divided 11 as a fraction
The math worksheet.Thankyou.
What is the process which sediment settles out of water or wind care you it called
site of December 1675 massacre south ______
How to draw quick pictures and write to tell how you would add 342 and 416
fins the quontient 5)47 and it has to have a remander plzzzzzzzz help meeeee!!!!!!;