Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

Please Hurry 15 points Which conclusions about alcohol and teen driving are supported by the data provided? Check all that apply. Rates of drinking and driving
question 3(multiple choice worth 5 points) (04.04 lc) which factor helped touissant l'ouverture be an effective leader during the haitian rebellion? he was weal
Earth Science: Q9. What does each letter in the diagram below represent?
1. Discuss five elements of Ghanaian culture that bind the people together. 2. (a) What are socio-culturalpractices? (b) Examine the relevance of puberty rites
freud's theory, called the theory, is that thoughts, feelings, and behaviors are a result of conscious and unconscious forces that continually interact in the m
Find the value of B in the following equation if you know it goes through the point (-4,1). 5x - 3y = B B =
How did christianity become a distinct faith following the of Jesus. Someone please help. ​
why did many immigrants come to the united states during the second half of the nineteenth century? choose all answers that are correct. to escape political unr
Trial by fire. What is the major conflict that drives the story?
consumer awareness case study