gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Hitler intended to defeat great Britain by
Why did the Chinese peasants rebel against the manchus from 1850 to 1864?
A patient needs to receive 35 mg of amoxicillin orally. The drug is available in a strength of 100 mg/tsp, How many tsp of the drug must the patient swallow to
What is the biggest cause of extinction today? a. pollution b. exotic species c. global warming d. habitat loss
What is the value of 9P5? A. 45 B. 126 C. 15,120 D . 59,049 A cooking club has 12 members.How many ways can they select a president and vice presiden
For f(x)=3x+4, find f(2) and find x such that f(x)=17
Lauren bought 20 ounces of sliced ham. she used 3/4 of the ham to make sandwiches for her friends and 1/5 of the ham in an omelet. how many ounces of ham were l
The length of an arc of a circle is equal to 1/5 of the circumference of the circle. If the length of the arc is 2π, the radius of the circle is
which accurately describes a tangent
What is the simplified form of the expression 2 * [(1+14)*7]+6/0.5^3?