erinchewning38 erinchewning38
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the school cafeteria you could get three slices of pizza for $5.94 at this rate how much would seven slices cost in dollars and cents

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2019

5.94/3 = 1.98

1.98 * 7 = 13.86

It could cost $13.86 for seven slices of pizza.

Answer Link
sofietyeweirdo
sofietyeweirdo sofietyeweirdo
  • 02-10-2019

Answer:

$1.98

Step-by-step explanation:

divide 3/ 5.94

Answer Link

Otras preguntas

valance shell example..​
20 PTS+BRAINLIEST 8th Grade Simple quadratic equation- answers for points will be reported :) equation: -7x+6= x squared-7x
8. A group of teenagers were surveyed to find out whether they like to drink coffee or tea. The result is shown below. •21 teenagers like to drink coffee or tea
What quantity in moles of silver atoms do you have if you have 2.49 × 10²¹ atoms of silver. (The mass of one mole of silver is 107.87 g.)
For fruits/vegetables, why do some sugars exist in simple forms and some sugars in complex forms?
help me with this question please, thank you !
As you have read the storles, what about the ones written in third person makes them more difficult to read? O It is more difficult to understand the plot point
which of the following best decribes ​
Which statement about lines of longitude is true? -They are parallel. -They converge at the poles -They locate positions in north and south directions. -They co
Sorrel is scared of darkness. Find the abstract noun and collective noun​