tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone PLEASE hwlp me??
If f(x) = 2x + 2 and g(x) = x3, what is (gºf)(2)?
Simplify(x^2/3)^4/5​
Find he volume and surface area of the figure. Round to the nearest one hundredth when necessary. Explain please if you can.
Len needs $135.75 for a television. How many weeks will it take her to save enough money to buy a television? Equation: t = 25 + 8.25w
What is the following product? 3sqrt4 * sqrt3
which species biological calssification translates to the goddess of hairy shellfish and was first discovered in the pacific ocean in 2005
How have Printmaking, Photography, and Film been utilized to transform the modern world?
A gardener places extra nutrients in the soil of a flower bed to make the flower grow faster. Through which tissue would the nutrients first move into the flowe
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Match each vitamin or mineral to a symptom of its deficiency thinning bones problems with fluid balan