Mathisfunyass Mathisfunyass
  • 04-06-2016
  • Mathematics
contestada

Tasha made 128 ounces of punch how many cups of punch did Latasha make

Respuesta :

livelovelifen
livelovelifen livelovelifen
  • 04-06-2016
16 cups. Hope that helped!
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-06-2016
16cups hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

In which of the following sentences does the writer use a cliché? "And, for better or worse, almost anyone can publish an e-book and post it on the web." "Almos
A main reason companies move jobs offshore is so they are able toA. pay lower wages for work.B.increase workers' wages.C. use the same currency to pay workers.
Seasonal changes are related to the length of a day and the height of the Sun in the sky. Describe how these two factors change throughout a year, and how this
Alyssa buys cheese and apples at the store. • She pays a total of $58.61. She pays a total of $3.09 for the cheese. She buys 8 bags of apples that each cost the
I what goes first y axis or x axis
PLEASE HELP ASAP!!!! EXAM!! •Lee el tema que se te presenta. •Responde al tema en el espacio indicado. •Asegurate de usar oraciones completas. Tema En seis a
See your levels A string of lights 4 yards long costs $9.48. What is the price per foot? Hint: There are 3 feet in 1 yard. $ Submit
Which of the following denotes the wavelength of the wave on the image? A. A and C B. Band E C. F only D. D and G
Can someone send me a propaganda poster.
is the battle of Britain as important today as its was in the past​