skyymelli2006 skyymelli2006
  • 01-12-2019
  • Mathematics
contestada

9 candies cost less than $10 while 10 cost more than $11 how much does each candy cost

Respuesta :

Bdoghawk54
Bdoghawk54 Bdoghawk54
  • 01-12-2019
1.11 because x 9 it is 9.99 and x 10 it is 11.1
Answer Link
rayne17bowe rayne17bowe
  • 01-12-2019

Answer:

this threw me off ,i got the same question:(

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

help asap plss giving branlist
Find the intervals of convergence of f(x), f '(x), f ''(x), and ∫f(x) dx. (Be sure to include a check for convergence at the endpoints of the intervals.
When should you refuse to accept food in a shipment?
Which of the following verbs means "to get sick"? A. Enfermar B. Sacarse C. Barrer D. Ordeñar
Your boss asks you to settle a negotiation between yourself and a co-worker. In order to improve your own bargaining position, you should encourage your boss to
Calculate the quantity of energy produced per gram of U-235 (atomic mass = 235.043922 amu) for the neutron-induced fission of U-235 to form Xe-144 (atomic mass
Give the greatest common divisor of $6^3$ and $3^6$.
Please answer this question now
One leg in a right triangle is 11 ​m, and the hypotenuse measures 11√2 m. Find the length of the other leg.
One kind of candy (jelly) sells for $5 a pound and another (chocolate) for $10 a pound. How many pounds of each should be used to make a mixture of 10 pounds of