becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

Vietnam proved to be a tough challenge for American soldiers because of what? A. Boot traps B. Chu chi trails C. Hit and run tactics D. The difficult terrain su
Multiple similarity transformations are performed on a triangle. Which elements must be preserved?
Parwin corporation plans to sell 23,000 units during august. if the company has 8,000 units on hand at the start of the month, and plans to have 9,000 units on
A sign at a store reads "3 notebooks for $6". What is the price per note book
What is the difference between the 4 Noble Truths and the Eight Fold Path?
How many days does the liberalization clause provide for under the bop prior to or during the policy?
Why is college, not for everyone
Which thesis statement presents a controlling idea for an essay on hybrid​ vehicles? A. Many​ people, from celebrities to​ neighbors, are using hybrid vehicle
HELP NOW!! How many possible outcomes exist when four fair coins are flipped? 2 4 8 16
These are barrel shaped microtubules in most animal cells, that organize the spindles during cell division.