sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Name the property used to make the conclusion. If x+ 3 = 17, then x = 14 -
Can someone please help me with this? thank you!
Please, there are only 6 questions, help me Key Words disease experiment fever hypothesis mosquitoes virus
whats better ketchup up on hotdogs or mustard on the hotdog or both
Marty's hourly rate is $20.59 per hour. He just received a 12.4% raise. How much more is he making per hour. Round your answer to the nearest penny.
i need help or no points :)​
What type of government does South Africa have today?
what property is used to get from step 1 : 6(5x-2)=0 to step 2: 5x=2
Evaluate the following expression. 2\cdot10^4-7^3=2⋅10 4 −7 3 =2, dot, 10, start superscript, 4, end superscript, minus, 7, cubed, equals
These are the 5 metrics that matters most when analyzing a digital marketing campaign. 1. Website Traffic 2. Traffic Source 3. Time on Page 4. Bonus Rate 5. Exi