soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was the name of the plane that dropped the atomic bomb on hiroshima
100g of calcium carbonate was heated until it decomposed to give calcium oxide and carbon dioxide. 56g of calcium oxide was left. Work out the mass of carbon di
Subtract the decimals represented by the models above.
plz help: worth 26 points, plz don’t comment if you don’t know: Plz Help!!!
Please write a sentence about PIZZA that uses a dash effectively. It must be different from the sentences in the previous question!
the difference of v and 5 is less than 35
0.7% of 50 help me pleaseeee
solve each system of equations 2a-3b+5c=58 -5a+b-4c=-51 -6a-8b+c=22
What do hummingbirds and humpback whales have in common.
Do you think the ERA should be passed? Why or why not?