wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

A culture high in _____ is uncomfortable with things that are ambiguous or unknown.
in the system shown below, what are the coordinates of the solution that lies in quadrant I? x^2-y^2=25, x+y=25
What type of electronic monitoring involves an offender being contacted periodically by telephone or beeper to verify his or her whereabouts?
Points (−7, 5) and (7, 5) on the coordinate grid below show the positions of two players of a football team: A coordinate plane is shown. There is a point at
complete the solutions of the equation find the value of y when x equals -1. -2x-5y=-13
URGENT!! what is this graph considered: A: Bimodal Skewed B: Bimodal Symmetric C: Unimodal Skewed D:Uniform E: Unimodal Symmetric
Cardiovascular efficiency muscular strength and endurance flexibility and body composition are all considered _______ related factors.
What is not appropriate to include in a letter of complaint? details about the purchase price, model, and serial number details about why you were dissatisfied
What is the sine value of pi over 6?
Violence against Republicans in the south caused the federal government to: A: Increase The number of troops in major cities B: Repeal constitutional amendments