josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

whats the difference by a transverse wave and a longitudinal wave?
How do I solve this word problem using the substitution method?
sin x degrees= 4/15 HELLLPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEEE!!!!!
Help me on this one
who wanted a loose government and why
30%of the candy bars sold have been white chocolate. If Cody has sold 24 white chocolate candy bars, how many total candy bars has he sold
briefly explain in your own words the process of england's reformation from the time of henry viii to the time of elizabeth i
Sven includes bike riding in his daily exercise plan. On day 1, he rides around the block 2 times. On the following 4 days, he rides double the number of times
The a&e cable channel is presenting the biography of dr. hilde bruch. the presentation includes interviews with dr. bruch, who is asked to explain her theor
Why isn't there prostate cancer awareness?