mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

How to write 1 billion and 67.9 in expanded formp
Percent Increase and Decrease Quiz If a TV costs $324 and is discounted by 20%, how much will you pay (before tax)?
Which of the following best describes an anecdote
Help plssssssssssss!
x^2y^4/z^3 / x^3z^2/y
1. A group of students sets up an investigation to test which type of soil helps a tomato plant grow the tallest. The students plant seed sprouts in three ident
Let V(t) represent the value of a bank account, in thousands of dollars, t years after the account is opened in the bank
Why are iron nails attracted to magnets, but not attracted to other iron nails?
Please help will mark brainliest
Which of the following are characteristics of a state? A Population & Sovereignty B Sovereignty and a Military C Public projects and a government D A L