alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

What did Booker T. Washington believe that the best strategy to end racial segregation was for African Americans?
During what period did Egypt reach the height of its power
do you think northerners were right to stop supporting reconstruction
Which of the world's oldest pieces of literature tells the story of a legendary Sumerian hero and priest-king? a. Iliad b. Epic of Gilgamesh c. Ode to Babylo
Consider a food chain with 1,000 joules (an energy unit) available at the producer level. If this food chain is grass -> grasshopper -> lizard -> crow,
The ratio of boys to girls in the 9th grade is 5 to 6. There are 312 girls. How many boys are there?
what are 6 traits of a good scientific observer
round 88999 to nearest ten thousand
why do economists measure the cost or money price of thhings when oppritunity cost is what we actually are considering when we decide whether or not to purchase
what is 4/20 simplified