Bobie76 Bobie76
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

in the bakery, a container of cookies is $4.55 and contains 13 servings. divide the coins into 13 equal groups to determine the cost per serving.

Respuesta :

ttzl14 ttzl14
  • 02-09-2016
Per serving cost $0.35.
Answer Link
asyahunter2018 asyahunter2018
  • 02-09-2016
Each serving cost .35 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Who was Samuel F.B. Morse?
Who was the oldest signatory of the Declaration of Independence?
The heads of which presidents are carved into Mount Rushmore?
Idea that government should play as small a role as possible in economic affairs Dawes Act Marxism Laissez-Faire Antietam
The oldest rock in the world, the Granitic Gneiss, was found in what state?
This patriotic hymn, also called “America,” shares its tune, ironically, with “God Save the Queen,” the British National Anthem. Name it. a. “My Country, ‘Tis
This state and river share a name, which comes from an Indian word meaning “Father of Waters.”
How many people were living in the United States of America on July 4, 1776? 2.5 million 9 million 15 million 30 million
The oldest rock in the world, the Granitic Gneiss, was found in what state?
Which two U.S. presidents were impeached?