brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how much can marijuana increase a person's heart rate?
A person's mental and emotional health is most directly affected by _____. a.weight b.self-confidence c.heredity d.level of exercise
NEED HELP FAST!!!!!!! Ella is faced with a decision about smoking cigarettes while visiting family members who all smoke. Which area(s) of her health could be a
What is cotton(Help quickly)
Calcium chloride forms an ionic solid. how are the particles held together and arranged in the solid
a running trace is 0.25 miles around. if a runner runs 6 laps around the track how many feet has he run
Jessica buys a lamp that cost $35 and a table that cost $75 if the tax rate is 10% what would be the total cost of the lamp and table
Before I can play outside after school, I have to finish all my homework.
Charlie hayes owns his own landscaping business, including all the land on which they grow their plants, and all the equipment. charlies son josh has just gradu
Find the sum: (3x2 + 2x + 3) + (x2 + x + 1). A. 3x4 + 3x + 4 B. 4x2 + 3x + 4 C. 3x2 + 4x + 4 D. 4x4 + 4x + 4