elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

What explanation can you give for why the sodium-potassium pump does not run out of ions to move in or out of the cell
HELP ME ASAP DUE AT 6:30
Would appreciate your help a lot!
What does D represent? - energy of the products - energy of the reactants - reactants, Q +R - products, N + M
said grab .'s competitors
. Giang (like)_______________Music but I (like)____________________Math
How to make an amendment to the constitution.
%. The percent of data between z= – 0.63 and z= 1.79 is (Round to two decimal places needed.) as
13. Determine whether the function is linear or quadratic. Identify the quadratic, linear, and constant terms. y=(x-1)(4x+2)-4x^(2) A. linear function linear t
Why was the Colombian exchange so one sided?