keyasiatv keyasiatv
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

2. Find the unit rate. 6 rolls of paper towels for $5.04. Record only the numerical part of your
answer

Respuesta :

BruhItsNaiNai101 BruhItsNaiNai101
  • 02-09-2020

Answer:

6x5.04 =30.24

Step-by-step explanation:

I just multiplied.

Answer Link

Otras preguntas

Desperate, Will Mark Brainllest and Give Thanks for Correct Answer What was a flapper?
a. Order the following liquids in order from least dense to most dense: Dish Soap, Rubbing Alcohol, Milk, Corn Syrup.
Under what circumstances can a very small treatment effect still be significant?
Question 2 of 10 What is true of a population? Select all that apply. A. All members live in the same area. B. All members have the same density. C. All members
help asap please!! How do historians interpret primary and secondary sources?
Find the x- and y-intercepts of the graph of x+y=17x+y=17d
what legal limitations did women face in the 19th-century and what gender-inequality issues do women face today?
Sam is moving bags of soil from a loading dock into a storeroom. The topsoil weighs 40 pounds per bag, and the mulch weighs 20 pounds per bag. The cart Sam uses
In the previous lesson, you learned about Medieval art. Please see the artifact below and answer the following questions. What can we tell about the owner of th
Classify the pair of angles. Then find the value of x