avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Which set of symptoms describes the short-term effects of marijuana? anxiety, irritability, and sleep disturbances fast heart rate with extreme alertness and hi
Find the length of the radius for this circle. (x - 3)² + (y - 5)² = 8 8 4 2√2
Two cars leave towns 300 kilometers apart at the same time and travel toward each other. One car's rate is 14 kilometers per hour less than the other's. If they
Find the equation of the line that is perpendicular to the x-axis and passes through the point (-14,5). Give the full equation as your answer.
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST! Prove graphically and algebraically that a clockwise rotation of 270 degrees about the origin has an equivalent counterclockwi
What are some of the causes in social migration?
If two parents have brown eyes and their baby has blue eyes, what are the genotypes of the parents and what are the possible allele combinations for each of the
Factor completely: 3x - 75
John asked Ted why he failed to show up at the study group session. He found out that Ted had had a really tough day. What strategy did John use to get to the t
Why do we experience the changing of the seasons on earth