ghostcvx ghostcvx
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Rachel spent $628 more than Samuel if Samuel spent $329 then how much did Rachel spent

Respuesta :

fanshirley10 fanshirley10
  • 04-09-2020

Answer:

$957

Step-by-step explanation:

As the problem says Rachael spent more than Samuel then that means R=S+628. 329+628=957

Answer Link
ilovecats4599
ilovecats4599 ilovecats4599
  • 04-09-2020

Step-by-step explanation:

S:R+628

329:329+628=957

Answer Link

Otras preguntas

The cost for n students to attend a workshop is 7n+12 dollars. What is the cost,in dollars for  students to attend?
A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
how to solve 0.01x+0.07y=0.22 and 0.03x-0.05y=0.14 by substitution
Enzymes have many uses in home and industry.what type of organisms are used to produce these enzymes?Chose the correct answer from the following options:Mammals
Simplify the expression. [90 – (12 + 13)](15 ÷ 3)
David bought a game on sale for $6 less than half its original price.she paid $88 for the jacket. What was the original price
find the proportionality of y=7.25x
If five slices of pizza cost $5.50, how much do two slices cost? Ten slices? Half a slice ?
Which words in this sentence are common nouns? The American people listened to President Roosevelt's speech. Choose all answers that are correct. A. speech B.
Which three countries have the least access to technology?