Seudónimo Seudónimo
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

please help with this, thank you!

please help with this thank you class=

Respuesta :

andrewthorndara214 andrewthorndara214
  • 01-10-2020
A and in total for a is 7.00 dollars
Answer Link
BigDave237
BigDave237 BigDave237
  • 01-10-2020

Answer:

a) that would cost 7.00 pounds

b) two packages of the 2kg and one package of 1kg, and that would cost 6.70 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what can be related to heat flow and movement of molten rock within the interior of the earth?
what's the fewest number of faces a polyhedron can have?
Which statements describe sustainable development? Fishing does not catch more fish than the number of fish that will be born to replace them. Sustainable devel
write the ratio in simplest form 50:35
List the ways in which tadpoles and frogs differ from each other?
6x-3y=6 y=2x+5 USE SUBSTITUTION SHOW YOUR WORK
What is the average distance of 384,400,000 in scientific notation?
give me 5 important facts about plagiarism
After the passage of the Seventeenth Amendment, how many senators were elected to serve each state?
starting at the top if you cut a square pyramid in half using a single cut, what is the shapes of the newly-exposed section?