OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Is it possible to list all of the multiples of 12? Explain
round 6.537 to the nearest tenth
What do the three references to slavery in the Constitution touch on?
is 9.23 greater than, less than or equal to 9.32
Which describes a city-state? a. a region of farmers who organize the local trade center b. an urban center with a government and defensive fortifications c.
Which of the world's oldest pieces of literature tells the story of a legendary Sumerian hero and priest-king? a. Iliad b. Epic of Gilgamesh c. Ode to Babylo
Describe the process you would use to find the solution to the problem 3 1/4 1 1/3− . Express your answer numerically and with a graphical representation.
What often occured when trade brought new civilizations into contact with one another?
The Aryan migration began its spread into India through the Indus River Valley mainly because
Which state had the first Labor Day law passed on Feb. 21, 1887? A. New Jersey B. Oregon C. Colorado D. New York