tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

Which is a bit more strict in its requirements or qualification for office ? A: U.S. Senate B: U.S. House of Representatives
Express 63 as a fraction of 99. Give your answer in its simplest form
How to i determine the melting point ,i’ve got no clue
what does it mean emit??????
A meter stick is balanced at the 50-cm mark to create a fulcrum. What mass is required to create a torque of 2.1 N/m 30 cm from the fulcrum?
HURRYY PLEASEEEE QUICKKK Read the passage. Then answer the question. My First Day on the Job I was in full-on panic mode. Here I was on my first day as an inexp
How have marketers responded to an increasing sense of time poverty among consumers?
How was the French colony in North America different from the British colonies?
Please solve this for me using substitution
A reduced calorie recipe requires 72% of the Normal amount of sugar the normal amount of sugar is 3/ 8 cup how much sugar should you add to the reduced calorie