adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

classify each of the hypothetical experiments as double blind, single blind, or unblinded. at least one experimental technique will be used more than once.
when resources are allocated in such a way that it is possible to increase the production of one good only by decreasing the production of another, then the all
A vertical number line is given. A vertical number line starting at negative 5 with tick marks every one fourth unit up to positive 5. The point 0.5 is labeled.
a prokaryotic (bacterial) cell, which is approximately cylindrical in shape cell has a diameter of 0.36 µm and length of 0.85 µm. an approximately spherical euk
briefly describe the function of options in a linux command and give an example of a useful option.
An electrician charges a flat service fee to accept a job and an additional hourly rate to complete the job. The amount an electrician charges per job can be re
Sentence with river system
“Compare and Order Task Cards”
what is the significance of amir’s dreaming of hassan running through the snow to catch the last kite?
Surface area of a rectangle prism net