pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

what is the term used to describe the situation when a derieved class provides a function already provided in the bae class
Please help NO LINKS
The slope of a d vs t graph represents velocity. Describe 3 ways you know this to be true.
Good, a C corporation, sells an automobile to its sole shareholder for $4,500. Good's adjusted basis in the automobile is $12,000, and the fair market value is
“ A complication or Two” Which statement represents the narrators viewpoint on life? A. When things go as planned, life is always better. B. Bad things happen
Groups of countries that seek mutual economic benefit from reducing interregional trade and tariff barriers are called
If a white cat is cross with a black cat the offspring produced are black cat with white patches
[tex]\text{Solve for x.}\\\\5x + 10 = 35[/tex]
Prepare a speech on the given topic - Comparison of crops and different food items in Southern states of India & Sikkim
what is the word related to coffee