wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a rectangular field with a area of 8000m2 is enclosed by 400m of fencing. determine dimensions to nearest tenth of a metre
You hear a thunder 3 seconds after you see lightning. How far away is the storm?
how do I figure out what 5550/1000
Which of the following stages of the cell cycle occurs immediately prior to mitosis? (A) G1 (B) G2 (C) S (D) M (E) cytokinesis Can you please explain with some
Which of the following factors does not favor a change in gene frequency and, therefore, evolution? (A) large populations (B) mutations (C) emigration (D) genet
Tatum weighs 47.39 kilograms.What is is her mass rounded to the nearest whole number?A.50 KilogramsB.48 KilogramsC.47.4 KilogramsD.47 Kilograms
which of the following would not make a good insulator* rubber*plastic*wood*metal
What is 9-4(2p-1)=45?
when the Lenape hunted
if y is the principal square of root 5,what must be true