jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Where are most mountains formed?
Write proportion that can be used to find the cost of 10 notebooks if 3 notebooks cost 1.98$
If a cell is placed in salt water ,water leavesthe cell by what kind of transportation
The formula for the lateral area of a right cone la=pirs, where r is the radius of the base and s is the slant height of the cone. which are equivalent equation
Kara is worried about her friend Jamie, who seems depressed and withdrawn. Jamie recently quit their softball team, which she used to love. She has started hang
Why is nichrome wire used in a flame test?
In the school chorus, 2/12 of the students are fourth graders. In simplest form, what fraction of the students in the school chorus are fourth graders?
Which factor does not affect the resistance of a material? A. thickness B. weight C. length D. temperature
Simplify the expression. 8 ( 5 + t ) - 6 ( t + 1)
telophase is a stage of a cellular process that begins after the chromosomes have moved to opposite poles of the cell. During which cellular process does teloph