buckpayton4 buckpayton4
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

A fruit stand has to decide what to charge for thier produce. They need $10 for 4 apples

Respuesta :

nseguin2003
nseguin2003 nseguin2003
  • 03-12-2020

Answer:

$10 = 4x

Step-by-step explanation:

The "x" would represent how much the apples would cost. So next you would divide both sides by 4x and then it would leave you with 2/5.

Answer Link

Otras preguntas

what happens in the monkey's paw
The nurse is explaining to a student nurse about impaired central perfusion. The nurse knows the student understands this problem when the student states, "Cent
whats the difference between mRNA and tRNA in biology?
How frequently should usability testing be performed with users, and for how long? Select one: A. weekly for a full day B. monthly for half a day C. daily for h
________ involves reworking programs to make them clearer and easier to maintain while preserving their correctness and functionality. a. Object-oriented progra
Write an equation for the function that passes through the points 1, 3/2 and 3/2, 2
PLEASE HELP ME RN AHHHHHHH
3. PART A: According to Khan, how are students affected when mastery is not the goal?
What are the odds of getting struck by lighting on Jupiter
After World War II, an international organization was formed to prevent or resolve any conflicts that threaten international peace. The organization includes a