estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

Is the word occasion a direct object, an indirect object, a predicate nominative, or a predicate adjective?
Explain what is meant by the following and illustrate an example
If you burn 23.4 g of hydrogen and produce 209 g of water, how much oxygen reacted?
Who were the “indians” that columbus met at san salvador?
According to Abraham Maslow, what are our MOST basic and fundamental needs?A. Prestige and esteem needsB. Belongingness and love needsC. Self actualizationD. Su
The sum of three consecutive even integers is 50 more than the larger integer. What are the integers? Plz show work and answer ASAP.
Even if they are not directly involved in a crash with a drunk driver, sober drivers are still at risk from drunk drivers. A) True B) False
Do you need a class c license before getting a motorcycle license
Solve the equation for y. Leave your answer in terms of π. π=7x−2y
Which health factor is outside your individual control? using proper safety equipment such as helmets having a safe or clean living environment having a support