TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

5y(2y-3)=(2y-3) can someone help me and explain step by step on how to do it
Help me please with this problem.
5. What's the term used to describe limiting the federal government to powers specifically listed in the Constitution? A. Strict construction B. Loose constr
An example of laissez-faire, is the government deciding what to produce and how to produce it. Please select the best answer from the choices provided T F
what's two and a half feet x 2/3 feet
What is the surface are of a storage b
Through using a telescope, Galileo Galilei was able to prove the theories of scientist Isaac Newton Rene Descartes Nicholas Copernicus Ptolemy
What is the value of n so that the expression x^2 + 11x + n is a perfect trinomial? a) 11 b) 25 c) 30.25 d) 36
Skills that define intelligence depend on the culture in which the test is developed. t/f
It took Bill 2 hours biking at a speed of 10 miles per hour to bike along a trail in town. If Bella is walking the same trail at a speed of 4 miles per hour, ho