isabella1397615 isabella1397615
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

You are going to an amusement part.it cost $15 to get in and $2 for each ride.

Respuesta :

y55xi3b4v6
y55xi3b4v6 y55xi3b4v6
  • 04-01-2021
Say you rode 4 rides it would cost you a total of 23 dollars and that’s with the get in price
Answer Link

Otras preguntas

What does your text mean when it says that the Constitution, "...elevated the ideals of the Revolution even while setting boundaries to them."?
What is the value of x?
Find each sum or difference? Do u just work the problem out and put the answer down?
Which rational number is greater? — 0.76 or 0.76? And why?
Chiang picked 12 apples. She gave 1/6 of the apples to each of her 5 friends. How many apples did each friend get?
What is the subject and predicate of this sentence. she cooked breakfast over the camp fire
What is a U.S. engineer's ride?
A city in the Middle East that is sacred to Jews, Arabs, and Christians is __________.
what evidence is there to show that changing sand to glass is a chemical change
how many atoms of hydrogen are present in the reactants and in the products? 6CO2 + 6H2O → C6H12O6 + 6O2