rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

what is the strongest muscle in the body
-5x-4=? a.1 b.-1 c.20 d.-20
yeast infection treatment
how to do question 2?
meiosis i produces _____ cells, each of which is _____.
The _______ wrote a petition to King George declaring Parliament couldn't pass laws on the colonists without representation by colonists.         A. country
why do we celebrate easter
The length of a classroom is 34 feet in yard and frets
58 is 16% of what number?
minerals are inorganic substances that the body cannot produce on its own.