davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

Art of Ancient Egypt! Question Attached, please help!
Which option is an example of a persuasive appeal? A. A police officer directing traffic B. A painting that shows a poor family C. A fistfight in the middle of
Use the cubic model y=3x^3 to find the value of y when x=8
need help with this question ASAP
I am going to pick out a car today. I hope the one I want is available in green. Which sentence joins the clauses above correctly without changing their meanin
Merciful and relentless i'm not sure if they are antonyms or neither
Frogs have lungs for breathing, but they also absorb dissolved oxygen directly through their skin. This allows respiration to occur when they are underwater. Wh
What characteristic did all the early native americans have in comon?
A surface receiving sound is moved from its original position to a position three times farther away from the source of the sound. the intensity of the received
Which of the following can be construed after a model verifies the results of multiple experiments?a.) a theory that does not explain what happens.b.) a law tha