vomayly
vomayly vomayly
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

If gas costs $1.95 per gallon, how many whole gallons of gas could you buy with $36.00? (Make sure to answer with a whole number.)

Respuesta :

helper786
helper786 helper786
  • 01-02-2021
Around 19 or 18 dollars I think
Answer Link

Otras preguntas

40% of the students in a class are girls and the number of boys is 24 find the total number of students and the number of girls​
y=-8x+1 find the slope and y-intercept in this equation.
A mi familia le gusta jugar deportes. A mi hermano, Miguel, le gusta jugar béisbol. Siempre (He always) tiene un guante y una bola. A mi hermana, Mercedes, le g
Egg-shaped organs that make testosterone and sperm.
if for 5 pounds of beans it cost 4 dollars than how much money is needed for 50 pounds of beans
How can food shipments from outside help the people of the Sahel?
After reading a passage, what might be a good way to make sure you understand what you have read? a. reread the passage until you understand c. locate key words
What percent of the first 20 natural numbers are prime one-digit numbers?
Simplify the expression so there is only one positive power for each base. A. B. C. D. E.
Please help me, thanks if it’s right!!