Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

can you explain how to solve 5x-9=2x
1. Дано: а II b, с - секущая. <1 = 64°. Найти все углы.
Chang is driving on a highway. He uses one gallon of gas every 40 miles he drives. The distance, D (in miles), he travels on g gallons of gas is given by the fo
A disc shaped object subtends and angle of 0.05 arc seconds when viewed through a telescope. The the object is 10 mm in diameter, how far is it from the telesco
"To kill a mockingbird"How do Lee's specific language choices contribute to the overall suspense of chapter 15?
6624 prime factorization exponential nation
Drag each label to the correct location on the image. Match the type of hotel to its typical characteristics. 24x7 room service inexpensive accommodations laund
What is the area of this parallelogram?
One employee of a computer store is paid a base salary of $1,093 a month plus a 7% commission on all sales over $4,890 during the month. How much must the empl
What statistical method summarizes large amounts of data